כך תמנעו את ההצפה הבאה שלכם

כך תמנעו את ההצפה הבאה

החצר שלכם מוצפת במי ביוב שעלו על גדותיהם מתוך הבור?
אין ספק שתאלצו להזמין ביובית כדי לשאוב את ההצפה.
אולם האם הייתם רוצים כל כמה חודשים למצוא את עצמכם מזמינים שוב ושוב שירותי ביובית לשאיבת הצפות?
ברור שלא! ולכן, כדאי לטפל מהשורש בבעיה שגרמה להצפת הביוב.
אילו בעיות גורמות למי הביוב לעלות על גדותיהם, ואיך מטפלים בבעיות אלו?

האם צנרת הביוב ישנה?

צנרת ביוב ישנה, היא מתכון לסדקים הגורמים לסתימות והצפות ביוב. אם בחרתם להביא מצלמה תרמית כדי לצלם את צנרת הביוב, תוכלו לזהות את מיקום הסדקים. הדרך המומלצת ביותר לטפל בצנרת ביוב סדוקה- היא להחליפה בצנרת חדשה. וכך, מונעים למשך שנים את הצפת הביוב הבאה.
אם יש לכם בבניין צנרת ביוב ישנה- אל תחכו לסתימה ולהצפה. הזמינו אינסטלטור, והחליפו את צנרת הביוב הישנה, בצנרת ביוב חדשה.
לפעמים, המערכת הקודמת של הביוב כוללת בור נסתר, שמומלץ לאתר ולנטרל. לפעמים, נגרמות סתימות ביוב בגלל בור ביוב סמוי המלא באבנים ועפר.
מומלץ לנקות את צנרת הביוב באמצעות שטיפה בלחץ מים תוכלו להיעזר בשירות של פתיחת סתימות ביוב ובכך לנקות את צנרת הביוב הסתומה.
גם אם יש בבניין צנרת ביוב חדשה- היא עלולה במהלך השנים לצבור שכבות לכלוך. שכבות השומן מצטברות לאט לאט בדפנות הצנרת, עד שנוצר לחץ מים הגורם לסתימה. על מנת למנוע הצטברות לכלוך בצנרת הביוב, מומלץ להזמין כל כמה חודשים שירות שטיפת צנרת בלחץ מים.
לפעמים, יעדיף טכנאי הביובית לפזר בבור הביוב אבקה מיוחדת להמסת שומנים. כך, יהיה יותר קל לנקות את צנרת הביוב.

נא לא להשליך את המגבונים לאסלה!

הצפות ביוב רבות ברחבי הארץ נגרמות בגלל השלכת מגבונים לאסלה. מגבון אינו חומר מתכלה, ולכן פעמים רבות הוא נצמד לדפנות של צנרת הביוב. אפשר למנוע הרבה סתימות ביוב באמצעות פעולה פשוטה מאוד- להשליך את המגבונים לפח האשפה ולא לאסלה! וכך, תחסכו כסף של הזמנת ביובית בגלל הצפת ביוב שנוצרה מסתימה!

לא להשליך מגבונים לאסלה

למה חשוב לזרוק פסולת לפח ולא לכיור?

סיבה נוספת שגורמת להצטברות שומנים בבור הביוב ובסוף לסתימות והצפה- היא זרימת פסולת שומנית מהכיור לבור הביוב. מומלץ לשים בתוך הכיור מסנן שימנע חדירת לכלוכים לצנרת הביוב.
בנוסף קיים כיום בשוק חומר נוזלי הנקרא "אינסטלטור נוזלי" שתפקידו בעת שפיכת החומר לביוב בכיור לנקות את כל הצטברות הלכלוכים והשומנים שנוצרו במערכת הביוב הביתית ובכך תוכלו למנוע לטווח הארוך סתימות בביוב. חשוב לציין שתפקידו של החומר הוא לא לתקן את הבעיה אחרי שהיא נגרמה אלא לאפשר תחזוקה נכונה של מערכת הביוב ולמנוע סתימות חוזרות ונשנות.
פעמים רבות חודרת אל צינור הביוב פסולת שומנית של שאריות עוף ובשר. כדאי לשים פח אשפה קטן משולש בכיור או לידו, שיאסוף את הפסולת המושלכת לכיור.

איך מטפלים בשורשי עץ שחודרים למערכת הביוב?

הצפות רבות של ביוב נגרמות בגלל חדירת שורשי עצים לבור הביוב. קשה מאוד למנוע לטווח הארוך חדירה זו.
דרך הטיפול המומלצת ביותר, היא העתקת תשתית הביוב למיקום הרחוק משיחים ועצים.
כמובן, כאשר נוצרה חדירת שורשי עץ לבור הביוב, מומלץ להכניס לבור צינור ביובית שאליו מחובר דיזה, ולבצע חיתוך וניסור של שורשי העץ.
את השירות הזה יכול לבצע כל ספק שנותן שירותי ביובית באמצעות שירות של פתיחת סתימות הנגמרות כתוצאה משורשים בביוב, פעולה זה תנקה בצורה יסודית את כל שורשי הביוב שגדלו בתוך הצינור.

 

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

אולי יעניין אותך גם

Call Now Button