דרכים מתקדמות לפתיחת סתימות ביוב מורכבות

פתיחת סתימות לוגו מאמר

הצפות רבות נגרמות בגלל סתימות ביוב. כדי לטפל בהצפה יש צורך להזמין רכב ביובית ולשאוב את כל המים המלוכלכים לתוך המיכל. אפשר למנוע הצפות קשות, אם מטפלים ישר בסתימה. ישנן סתימות פשוטות שאפשר לטפל בהן בעצמנו באמצעים לא מורכבים. ישנן אבקות הממיסות את הלכלוך בביוב. סתימות קטנות שנוצרו מלכלוך קטן אפשר לפתוח לבד באמצעות סליל. אולם הן לא יעילות בכל מקרה. למשל, אבקות המיועדות לפתיחת סתימות ביוב באופן עצמאי, לא יצליחו בדרך כלל לפתוח סתימות שנוצרו מבטון יבש בתעלת הביוב.

פתיחת סתימות ביוב באמצעות התזת מים בלחץ גבוה.

אין ספק שהדרך המתקדמת ביותר כיום לטיפול בסתימות ביוב מרכבות, היא שחרור של הסתימה באמצעות התזת מים בלחץ גבוה. בטכניקה זו צפים כלפי מעלה הלכלוכים שסותמים את בור הביוב. לשם כך, יש צורך להזמין רכב ביובית לשטח. לרכב מחובר צינור ובמכונה המיוחדת המורכבת בו, יש מנגנון שמתיז מים בלחץ גבוה. בדרך זו, אפשר לפתוח את מרבית סתימות הביוב המורכבות. אולם, אינסטלטורים מקצועיים יביאו איתם תמיד ציוד נוסף לפתיחת סתימות ביוב מורכבות.

פתיחת סתימות בדרכים מתקדמות באנר

פתיחת סתימות ביוב שנוצרו מבטון.

סתימות ביוב בבטון נוצרות בעיקר באתרי בנייה. בשביל לפתוח סתימות מבטון לא מספיק להתיז סילון מים. הבטון מתייבש ונדבק לדפנות הצנרת. כדי לנקות את הצנרת מבטון, יש להביא לשטח מכשיר חשמלי מיוחד שחותך ומסיר את הבטון מהצנרת. הכלים החשמליים הנפוצים ביותר לכך הם מסור חשמלי או דיזה מיוחדת שמתחברת לראש צינור. היתרון בדיזות לניסור בטון, הוא שניתן לחבר אותן אל ראש הצינור של רכב הביובית. לאחר שמסיימים להסיר את שאריות הבטון מדפנות הצנרת, כדאי להחדיר מצלמה לבור הביוב כדי לוודא בצילום שהבור והצנרת נקיים מבטון.

חדירת שורשים לביוב.

האם יש לכם צנרת ביוב ישנה או סדוקה? אם לא תחליפו בצנרת חדשה, עולים לחדור אליה שורשי עת. אחד מהגורמים הנפוצים ביותר לסתימות מורכבת בביוב, הוא חדירת שורשים. למעשה, חדירה זו יכולה לגרום בהמשך לשבירה של קו הביוב. ככל שהצינור קטן יותר, כך חדירת השורשים גורמת לנזק גדול יותר. סילוק שורשי עץ מצנרת באמצעות שטיפה באמצעות התזת מים בלחץ גבוה, זה כמו לרפא את מחלת הסרטן באמצעות אקמול. לפעמים סילון המים יצליח לחתוך את שורשי העץ ויהיה ניתן להסירם מהצנרת. אך פעולה זון לא תמנע צמיחה שלהם מחדש.

לא תמיד אפשר למצוא פתרון מלא לבעיה זו במיקום הנוכחי של בור הביוב. לפעמים, הפתרון לבעיית חדירת השורשים יהיה רק העתקה של צנרת הביוב למקום אחר – דוגמא למקרה שהיה לקוח ביצעה הזמנה לביובית בתל אביב שם היה בניין רכבות בן 50 שנה שלתוך תעלת הביוב חדרו שורשים של עץ ותיק כך שגם אם היינו משתמשים בטכנולוגיה החדישה ביותר הקיימת כיום לא ניתן היה להמיש בצורה טובה את תעלות הביוב ולכן היה צורך בפתיחת מעקף לתעלת הביוב לכל אורך המקום הסורר עם השורשים. אולם כמובן, כאשר מזמינים רכב ביובית על סתימה שנוצרה מחדירת שורשים, אי אפשר להסתפק רק בשאיבת מי ההצפה וחיתוך השורשים. לאחר מכן, יש להחדיר חומר קוטל שורשים לתוך צנרת הביוב.

חשוב לצלם ולמפות את קווי הביוב.

על מנת שנוכל לאבחן ממה נוצרה סתימת הביוב, יש לבצע צילום ואף מיפוי של קו הביוב. בדרך כלל, לא יספיק צילום של מצלמה תרמית כדי לזהות את מקור הסתימה. יהיה צורך להביא לשטח מצלמות מורכבות יותר. כיצד מתבצע הצילום? ישנן 2 טכניקות עיקריות בהן האינסטלטורים אוהבים להשתמש. כמובן, הטכניקה העיקרית בה משתמשים בשביל צילום ביוב, הוא החדרת רובוט מצלמה. דרך מקצועית יותר לצלם ביוב, היא באמצעות החדרת מצלמת סיב אופטי.

איך מונעים סתימות ביוב?

הדרך הטובה ביותר למנוע סתימות ביוב שנוצרות מהצטברות שומן ולכלוכים, היא לנקות את קווי הביוב כל כמה חודשים. לחץ המים המותז מסיר כל לכלוך. לכן, גם אם נדבק מעט בטון לצנרת הביוב, אפשר להסיר את השאריות המועטות באמצעות התזת מים בלחץ גבוה. אולם אם הבטון ממשיך להצטבר, יהיה צורך להסירו באמצעים מתקדמים יותר.

במי להיעזר בשביל פתיחת סתימות ביוב מורכבות?

סתימות ביוב מורכבות לא מומלץ לפתוח לבד. אולם, פעמים רבות כדאי להזמין גם עבור סתימות פשוטות יותר אינסטלטור מקצועי. לכאורה, נראה שאנו מספיק מקצועיים כדי לקחת פחית של חומר לפתיחת סתימות (כמו למשל סודה אקוסטית), ולשפוך בעצמנו לתוך בור הביוב. אולם פעמים רבות מדובר בחומרים מסוכנים ורעילים. לכן, עדיף להזמין אינסטלטור מקצועי, שמנוסה בפתיחת סתימות באמצעות חומרים ממיסים. כאשר יש סתימה מורכבת מחומרים קשים או משורשי עץ, מומלץ להזמין לשטח רכב ביובית.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

אולי יעניין אותך גם

Call Now Button