שאיבות ביוב
ברוכים הבאים, הגעתם למומחים לשאיבות ביוב – חברת אקסטרה ביובית
אנו נותנים מענה מהיר ומקצועי עבור שאיבות ביוב בעת הצפה, שאיבת בורות שומן, שאיבת בורות ספיגה ועוד.
אז למה שתבחרו דווקא בנו?
כי אנו החברה המקצועית והגדולה בישראל לשירותי ביובית
ביצענו אלפי עבודות של שאיבות ביוב מכל הסוגים ונשמח לפתור גם לכם את הבעיה!

✔️ בעת הצפה הזמינות מעל הכל – אנו זמינים לרשותכם 24/7
✔️ המחירים שלנו הם תחרותיים ונוחים 🎫
✔️ ברשותנו מגוון גדול של משאיות המתאימות לכל סוגי השאיבות 🚛
✔️ אנו חברה וותיקה בענף ומובילה בזכות ההגינות, המקצועיות ונסיון רב השנים שלנו🥇

זקוקים לשירותי שאיבות ביוב? אנו נשמח לעזור לכם
להזמנות וייעוץ ללא עלות » 077-804-55-66 📞

שאיבות ביוב

מתי פעם האחרונה חוויתם הצפת ביוב? מקרים אלו מתרחשים בהמון מקומות על גבי הגלובוס בכל רגע, כל יום. עם ההתקדמות הטכנולוגית המאפיינים את השנים האחרונות, פותחו משאיות מיוחדות הבאות לתת פתרון לצורך והן נקראות ביוביות. הן מכילות משאבות יניקה חזקות, משאבות לחץ, מיכל וצינור. תפקידן הוא לשאוב ולרוקן את בור הביוב או כל הצפה אחרת מכל התכולה. למעשה, הביובית הינה הדרך הטובה והנקיה ביותר לבצע שאיבות ביוב.

איך מתמחרת החברה את מחיר שאיבות הביוב? ואיך תמנעו הגעה חוזרת ונשנית של הביובית
לצורך שאיבות?

מחיר שאיבות הביוב אינו מתומחר בצורה אחידה וישנם מרכיבים שונים לשאיבות ביוב כאשר לכל מרכיב משמעות חשובה למחיר עבור השאיבה – ננסה בכמה מילים להסביר אודות המרכיבים השונים.

הרכב תערובות הביוב – רובנו נוטים לחשוב כי בבור ביוב יש רק תערובת אחת. אולם למעשה, בכל בור ביוב יש הרכב משתנה של תכולה. יש בורות בהם התכולה היא רובה המוחלט נוזלית ויש בורות בהם התכולה היא יותר
בוצית. ישנם בורות ביוב המלאים במגבונים, ופסולת לא מתכלה. ככל שתכולת בור הביוב יהיה קשה יותר לשאיבה, כך מחיר השירות יעלה בהתאם.
שאיבת בוצית – מדוע קשה וגם יקר לשאוב תערובת בוצית? כיוון שהיא סמיכה ודביקה כך שגם לוקח יותר זמן לשאוב אותה וגם נדרשת למשאבה מאמץ מקסימלי לשאיבה.
כמות מי הביוב שיש לשאוב – ככל שיש יותר מי ביוב לשאוב, כך עלות שאיבות הביוב תהיה יקרה יותר.
מרחק ועומק – ככל שהמרחק של מקום השאיבה רחוק יותר וקשה להגעה כך התעריף יהיה גבוה יותר הדבר נכון גם לגבי עומק הבור – ככל שהבור עמוק יותר, כך מזמין השירות ישלם יותר, כמו כן עלות הזמנת ביובית נמוכה המתאימה בעיקר למקומות לא גישה למשאית ביובית רגילה תהיה גבוהה יותר מעלות הזמנת ביובית רגילה.

הציוד הדרוש לצורך השאיבה
אין ספק, ששאיבת ביוב באמצעות ביובית חדישה ומשוכללת עולה יותר. אך, אין אפשרות להשוות
איכות שאיבה זו לשאיבות ידניות או שאיבות עם משאבות חלשות יותר אשר לרוב יפסיקו לעבוד לאחר פעילות מאומצת וממושכת או שהן יסתמו על ידי הפסולת הנמצאת בתערובת אותה יש צורך לשאוב.

כאשר מזמינים לדוגמה ביובית לצורך ריקון שירותים כימיים, אל צינור השאיבה יוזרם פסולת. אולם,
כאשר מוטל על צוות רכב הביובית משימה של שאיבת בור ספיגה, יהיה צורך לשאוב גם את
הבוצה שבתחתית הבור לכן חשוב מאוד לעבוד עם חברה מקצועית אשר תדע להתאים את סוג המשאית לסוג השאיבה בכדי שהעבודה תבוצע בצורה הטובה והמדוייקת ביותר עד כמה שניתן.

שאיבת בור ספיגה
מהו בעצם המונח בור ספיגה? בור סיגה זהו בור שמיועד לאגירת מי שפכים. אלו בורות ברובם המוחלט ישנים מאוד. הדפנות עשויות מברזל, בטון או מפלסטיק. אך החיסרון הגדול בהם שהן לא אטומות כלל ותחתית הקרקע היא האדמה כך נוצר מצב של זיהום קרקע ומי תהום. עקב כך וכצעד לשמירה על איכו הסביבה בשנת 1992 חוקק חוק על ידי המשרד להגנת הסביבה אסר לחפור בורות ספיגה חדשים ואף הגביל את השימוש בבורות הספיגה הקיימים. מטרתה העיקרית של שאיבת בור הספיגה היא על מנת לרוקן את הבור לצמיתות ולמנוע חלחול של מי השפכים המזוהמים אל מי התהום הנקיים. מומלץ לבצע לבור הספיגה ניקוי בלחץ מים גבוה על מנת לצמצם למינימום האפשרי את הזיהום של הקרקע.

שאיבת ביוב מכל הסוגים באקסטרה ביובית

אילו סוגי שפכים קיימים בשאיבות ביוב?
ניתן לחלק את השפכים ל3 סוגים עיקריים: שפכים ביתיים, שפכים תעשייתיים, ופסולת אורגנית. כולנו יודעים מה מכילים השפכים הביתיים. השפכים התעשייתיים, מכילים לרוב כימיקלים וחומרים רעילים המצריכים טיפול שפכים מיוחד ומפוקח על ידי רשיות החוק כמו כן יש לתעד את פינוי שפכים אלו על פי החוק. פסולת אורגנים זוהי פסולת שמקוה בצמחים או חיות וניתן לפרקה ע"י חיידקים ובקטריות. חשוב לציין כי כאשר מזמינים ביובית לצורך ריקון בור קומפוסט המכיל פסולת אורגנית, על צוות הביובית לחבר צינור בעל קוטר גדול במיוחד. הפסולת האורגנית תועבר למוקדי האיסוף, המעבירים את הקומפוסט אל מפעלי ייצור הדשן.

שאיבות ביוב – בור רקב
תחילה מהו בור רקב? בור רקב מצוי במערכות ביוב בהם יש בור ספיגה. מטרת בור הרקב, הוא לאגור בתוכו חומרים מזהמים כגון שמנים ודלקים. בור הרקב אוגר פסולת זו לפני שהיא מגיעה אל בור הספיגה וזאת על מנת שלא תגיע לבור הספיגה, ותרעיל את מי התהום – כך שומרים על בור ספיגה נקי עד כמה שניתן עם מינימום מזהמים. על בור הקרב להיות אטום לגמרי, צינור מיוחד מחבר בין יציאת השפכים אל הבור. לאחר שאיבת בורות רקב, מרוקן נהג משאית הביובית את תכולת המיכל אל מתקני שפכים תעשייתיים רעילים.

שאיבות ביוב – בורות שומן
מטרת בורות השומן, היא לאגור את הפסולת התעשייתית השומנית היוצאת ממפעלים ועסקים בהם יש בישול
במטבח או תעשיות המשתמשות בשמן לצורכי ייצור. כמובן, על בעל החברה המתעסקת עם שמנים כאלו לקבל אישור מיוחד להתקנת בור שומן ואלו אחת מהתקנות לקבלת רישיון לעבודה במקום. מטרת הפרדת הפסולת
השומנית ממי הביוב, היא למנוע מצב בו הפסולת השומנית זורמת לצנרת הביוב הראשית, ויוצרת סתימה.
שאיבת תכולת בור שומן, פשוטה יותר מאשר פירוק שומנים שהצטברו בצנרת ביוב. מומלץ לבצע כל
כמה חודשים ריקון של בור השומן, ואחר מכן לנקות בלחץ מים גבוה את מפריד השומנים.

שאיבה של בורות ביוב בחניונים
על מנת לשאוב בורות ביוב המצויים בחניונים, יש להזמין רכב ביובית נמוכה. בורות בחניונים מצויים בעיקר במבני קניון, מגדלי משרדים, ומרכזי קניות בשטח פתוח שמתחתיהם יש חנייה. בור הביוב, הוא קטן לעומת העומס העצום המופעל עליו. מוזרמים אליו מי ביוב רבים ופסולת. בשלב מסויים נוצר לחץ גבוה – כאשר הוא גבוה מידי התוצאה היא שנוצרת סתימה. כמובן, שחדירה של הצפת הביוב מחוץ לחניה, תביא לסגירה של המתחם לכמה שעות. ולכן, בעלי המבנה או חברת הניהול הממונה על פעילות תקינה של המבנה יזמינו באופן מיידי שירותי ביובית נמוכה.

שאיבות ביוב בפריסה ארצית

עליכם לחפש נותן שירות שאיבות ביוב הזמין ופועל מאזור מגוריכם. ייתכן שלחברת
הביובית תהיה פריסת סניפים מרחבי הארץ, זהו פתרון מצוין לחברת ניהול המחזיקה מבנים ברחבי הארץ או בעלי מפעלי תעשיות הנמצאים בכמה מוקדים שונים שיוכלו לבחור בסניף הקרוב לאזור המצריך את שאיבת הביוב. יתכן בהחלט שבמידה וחברת הביובית צריכה לשלוח אליכם רכב מעיר אחרת, התעריף שייגבה יהיה יקר יותר.

שאיבות ביוב בפריסה ארצית

זמינות שירות בעת שאיבת ביוב
מומלץ לכם לבחור בשירות ביובית הזמין 24 שעות, במשך 7 ימים בשבוע, אחד הדברים העיקריים המבדילים בין חברה מקצועית לאחת שהיא פחות מקצועית היא הזמינות! במקרים פעם יש צורך בהזמנת ביובית לצורך שאיבות ביוב זו תהיה לרוב הזמנת SOS שתצריך הגעה מיידית למקום.

מקצועיות וניסיון זהו חלק מחייב עבור שירותי שאיבות ביוב
לשאיבות ביוב, חשוב לחפש את בעל המקצוע הוותיק והמנוסה ביותר בתחום. כאשר מדברים על שאיבות ישנם המון סוגי שאיבות ולכל סוג של שאיבה יש להתאים את המשאית ואיש המקצוע המתמחה בשאיבה מסוג זה לכן כאן אסור להתפשר וחייבים לבחור בחברה בעל ניסיון מוכח בשאיבות השונות כמו כן לוודא כי לאחר השאיבה פינוי השפכים השונים אכן מרוקן על פי חוק למקומות במיועדים לכך יש לברר החל משיחת הטלפון על סוג ההכשרה והניסיון של חברת הביוביות.

שאיבות ביוב ממרתפים
פעמים רבות, המילים "ביוב" ו"מרתף" מצטלצלות לנו יחד. פעמים רבות, יש במרתפים הצפות חוזרות ונשנות של מי תהום ומי ביוב שהתערבבו יחד או סתימה במשאבה שתפקידה לעלות את מי הביוב מהמרתף אל צינורות הביוב העילי אשר יצריכו שאיבת הצפות על ידי משאית ביובית. במקרה של הצפות במרתפים יש צורך דחוף להזמין רכב ביובית שיגיע עם צוות מקצועי. שלב שאיבת המים מהמרתף יהיה שלב הטיפול הראשוני, השלב הבא יהיה צילום ותכנון הצנרת החדשה או תיקון \ החלפה של המשאבה הקיימת במרתף – כך תמנע ההצפה הבאה והצורך באיבת מי הביוב מהמרתף.

קצת מידע על משאבות המתאימות למרתף הנקראות משאבות טבולות, על מנת לחסוך הצפות חוזרות ונשנות של מי ביוב בתוך המרתף והצורך בשאיבת מי הביוב, מתקינים במרתפים משאבות טבולות. מטרתם, היא לשאוב את מי הביוב כלפי מעלה אל מערכת הביוב הראשית. במשאבות טבולות חשוב מאוד לא לזרוק שום פסולת כגון מגבונים וכו' אל מערכת הביוב כיוון שהמשאבה תיתקע ובעקבות כך תתרחש הצפה מיידית של מי הביוב.

כיצד תוכלו לחסוך הזמנת שירותי שאיבות ביוב?
בכדי להימנע שוב ושוב מהזמנת ביובית לצורך שאיבות, הדרך הטובה ביותר לכך, היא תחזוקה טובה של תשתית הביוב. במידה ומדובר שפכים בייתים הנקראים גם שפכים סניטריים מומלץ מאוד לא לזרוק פסולת שאינה מתכלה לבורות הביוב ובמידה ומדובר בשפכים תעשייתיים יש לעמוד בתקנים ולא לערבב שמנים או חומרים סמיכים במיוחד אל תוך מערכת הביוב – לצורך כך יש בורות ייעודיים לפינוי פסולת זו. בבור ביוב ישן, מומלץ לכם לחסוך בעיות ביוב ולהחליף את הבור הישן בבור חדש ותשתית בהתאם. כך, גם מומלץ
לוועדי בתים להחליף מראש תשתית ביוב ישנה, בתשתית ביוב חדשה. וכמובן מעת לעת לבצע תחזוקה שוטפת בקווי הביובית על ידי שטיפת קווי הביוב בלחץ מים גבוה.

מי הביוב עלו על גדותיהם?
הצפת ביוב נדרשת למפגע תברואתי. וכמו שהרשויות המקומיות משתדלות כפי יכולתם להזמין ביובית לשאיבת בורות ביוב בעת הצפה, כך מוטל גם על בעלי הבתים הפרטיים וועדי הבתים, לשאוב ולטפל בכל הצפת ביוב. מומלץ לטפל בכל הצפה באופן מיידי כיון שההצפות יכולות לגרום לנזק כולל גדול הרבה יותר אם לא מטפלים בה באופן מיידי.

מהם מתקני טיהור שפכים?
מי הביוב הנשאבים דרך הביובית, מובאים למתקן טיהור מי שפכים. מתרת המתקן, היא לנקות את מי השפכים, ולהפוך אותם לראויים לשימוש. השימוש הנפוץ ביותר כיום למי שפכים, הוא שימוש חקלאי.
המדיניות הכללית, היא לא להשתמש במים אלו למי שתייה.

מתקנים לטיהור שפכים

עדיין נשארתם עם שאלות? בשביל זה אנחנו פה!
צוות אקסטרה ביובית זמין לכל שאלה >>
077-804-55-66📞

שאלות ותשובות בנושא :

לשאיבות ביוב אין מחיר קבוע, המחיר נקבע על פי כמות הביוב שאותה יש לשאוב בשטח, כמו כן המחיר יכול להיות מושפע גם מהמיקום שלכם בארץ וממורכבות הבעיה והגישה אליה.

חברת אקסטרה ביובית נותנת שירות 24 שעות ביממה ולכן גם לפרמטר של שעת ביצוע העבודה יש משמעות מבחינת תעריף המחיר.

נוכל להגיד לכם שבדרך כלל המחיר עבור שאיבות ביוב יכולות להתחיל מסכום של 500 ש"ח.

לקבלת הצעת מחיר מפורטת בהתאם לבעיה שלכם בשטח צרו איתנו קשר עכשיו וניתן לכם הצעת מחיר מדוייקת ככל הניתן.

אנו זמינים לרשותכם במספר הטלפון: 077-804-55-66

חברת אקסטרה ביובית זמינה עבורכם 24 שעות ביממה, אנו נותנים שירות בפריסה ארצית, דבר המאפשר לנו להגיע בזמן קצר לכל קריאת שירות.

באקסטרה ביובית תוכלו לקבל מענה ונוכל להיות אצלכם בזמן קצר ככל הניתן.

לטיפול מהיר בבעיתכם צרו איתנו קשר עכשיו במספר: 077-804-55-66

שאיבת ביוב תעזור לכם לרוב במקרים הבאים:

  • הצפה כתוצאה מכך שהביוב עלה על גדותיו.
  • שאיבת בורות פסולת כגון: שאיבת בורות שומן, רעלים שונים ועוד.
  • שאיבת שירותים כימיים.
  • שאיבת הצפות הנגרמות מהצפה של מי גשמים.

ועוד…