ההבדלים בין ביובית רגילה לביובית נמוכה

ההבדל בין ביובית נמוכה לביובית רגילה

ישנם 2 סוגים עיקריים של רכבי ביובית:

  1. יש את רכב הביובית הרגיל והגבוה.
  2. לעומתו, יש את רכב הביובית בעל הגובה הנמוך.

אז מה הם ההבדלים בין ביובית רגילה לביובית נמוכה?
ההבדל העיקרי הוא כמובן בגובה הרכב. אך ישנו הבדל גם בגודל של המנוע והמיכל. הזמנת ביובית נמוכה יקרה יותר מהזמנת ביובית רגילה.

ביובית רגילה אינה נכנסת לכל מפלס גובה

פעמים רבות עולים על גדותיהם בורות הביוב שבחניונים. האם אפשר להכניס רכב ביובית גדול לחניון? לא תמיד. לחניונים רבים בארץ יש תקרה נמוכה. האם אי אפשר לבצע שאיבות ביוב מחניונים בעלי מפלס נמוך? לשם כך, פותחו רכבי הביובית הנמוכה. הגובה הנמוך מאפשר לרכב להיכנס גם לחניונים בעלי תקרות נמוכות ולא רק, הביובית הנמוכה מתאימה גם למקומות צרים ובעלי גישה מוגבלת בזכות גודל הרכב הקטן יותר. לעומת זאת, ביובית רגילה מתאימה יותר לשימוש בשטחים שהם תחת כיפת השמיים או שטחים שהגישה אליהם הרבה פחות מוגבלת.

ההבדל הוא בגודל מיכל הביובית

הבדל משמעותי נוסף בין ביובית רגילה לביובית נמוכה, הוא גודל מיכל הביובית.
לביובית נמוכה יש גודל של מיכל קטן יותר.
בדרך כלל, השטחים שמזמינים אליהם שאיבה של ביובית נמוכה, הם קטנים יותר ומצומצמים יותר.

בביובית נמוכה המשאבות קטנות יותר

כאשר אתם מזמינים ביובית נמוכה, עליכם לדעת שגודל המשאבות של ביובית נמוכה, קטנות יותר מגודל המשאבות בביובית רגילה. ולכן, רכבים של ביובית קטנה מסוגלות לשאוב כמויות קטנות יותר של מי ביוב. לא מומלץ להזמין ביובית נמוכה לשאיבת כמות גדולה של מי ביוב אלא אם כן אין ברירה וגם אז מומלץ מאד להתייעץ עם איש מקצוע בתחום הביוביות.

אילו בורות שומן ניתן לשאוב עם ביובית גדולה?

ניתן להביא רכבי ביובית כדי לשאוב בורות שומן. אולם ברכבי ביובית נמוכה יהיה ניתן לשוב רק בורות שומן קטנים.

עלות הזמנת ביובית נמוכה יקרה יותר

אחד מההבדלים המשמעותיים ביותר בין ביובית רגילה לביובית נמוכה, הוא המחיר. הזמנת ביובית נמוכה עולה יותר יקר. ולכן, עדיף תמיד להזמין ביובית רגילה כאשר מתאפשר. הזמנת ביובית נמוכה מומלצת רק כאשר אי אפשר להזמין ביובית רגילה. המנגנון של המשאבות הקטנות והצינורות הקטנים יקר יותר מהמנגנון והצינורות של הביובית הרגילה. גם משאיות ביובית קטנה יקרות יותר ממשאיות ביובית רגילה.
כך לדוגמה נכון לשנת 2021 הזמנת שירות של ביובית רגיל תעלה בממוצע סדר גודל של 700 ש"ח ולעומת זאת הזמנת שירותים של ביובית נמוכה יעלו בממוצע סדר גודל של 1,100 ש"ח.
כמובן שהמחירים משתנים בהתאם לסוג העבודה, זמני קריאת השירות ומקום הקריאה.

לאילו ישובים מומלץ להזמין ביובית נמוכה?

ישנם מושבים וקיבוצים אשר דרכי הגישה אליהם מפותלות ולא נוחות. לנהג ביובית נמוכה קל יותר לנסוע בכבישים אלו, מאשר לנהג ביובית רגילה. לכן, כאשר מזמינים בישובים אלו רכב ביובית, נוחות ההגעה צריכה להיות אחד מהשיקולים.  כאשר מזמינים רכב ביובית לחצר הנמצאת בתוך רחובות צפופים ביותר, מומלץ לשקול להזמין רכב ביובית נמוכה. וכנ"ל גם לגבי נסיעה ברחובות צרים מאד כמו במרכז העיר תל אביב לדוגמה, חשוב למצוא חברה שיש לה נסיון עם ביובית באזור תל אביב ומקומות נוספים שצפופים וצרים.

ביובית נמוכה היא לאו דווקא משאית

כאשר מזמינים ביובית רגילה, מקבלים משאית ביובית. אולם ישנם תנאי שטח בהם אי אפשר להזמין משאית גבוהה או נמוכה. ולכן, למקומות אלו יכנסו רכבים קטנים עם משאבת ביובית. אפשר להתקין את המנגנון על טנדר, רכב מסחרי, ואפילו על עגלת משא. המון מרכבי הביובית הנמוכה היא באמצעות רכב בקטגורייה מסחרית שרתמו אליה נגרר שעליו כל המכשור של ביובית נמוכה.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

אולי יעניין אותך גם

Call Now Button