פתיחת סתימות ביוב
אצלנו בחברת אקסטרה ביובית תמצאו שירותי פתיחת סתימות ביוב לכל בור סוגי בורות הביוב גם במקומות בהם הגישה קשה.
פתיחת סתימות ביוב? מזמינים את חברת אקסטרה ביובית!
החברה המרכזית לשירותי ביובית בישראל ✔️

✔️ מוותיקי הענף מקצוענים בתחומינו 🥇
✔️ המחירים שלנו הם הוגנים במיוחד 🎫
✔️ ברשותנו צי משאיות ומכונות המתחדש כל הזמן 🚛
✔️ מענה ושירות מהירים במיוחד – 24 שעות ביממה ⌚

חייבים שירותי פתיחת סתימות ביוב?
אנחנו מחכים לכם בטלפון » 077-804-55-66📞

פתיחת סתימות בביוב באנר ראשי

אז איך בעצם פתחו במשך עשרות שנים סתימות ביוב? האינסטלטור היה מגיע עם ציוד ידני מכני. במשך שעות, היה האינסטלטור מרוקן ומרוקן את תכולת בור הביוב בכדי להגיע לבעיה המרכזית ולפתוח את הסתימה. בסוף העבודה, היה האינסטלטור מיוזע ומלוכלך. בשנים האחרונות עם התפתחות הטכנולוגיה, מלאכת פתיחת סתימות בביוב מתבצעת בצורה קלה ונוחה בהרבה, באמצעות רכב ביובית. שחרור מהיר של סתימות ביוב באמצעות רכבי ביובית היא שיטה נפוצה מאוד כיום.

אין ספק, שפתיחת סתימות בביוב באמצעות רכבי ביובית, הפכה את חייהם של האינסטלטורים לחיים קלים הרבה יותר ואף הרבה מהם הפכו מאינסטלטורים לנהגי תפעול של משאית ביובית. לצורך פתיחת סתימות בביוב יש תחילה למצוא את בור הביוב הבעייתי ולפתוח אותו לאחר מכן שמציבים את ראש הצינור בתוך בור הביוב, ומפעילים את הציוד הטכנולוגי של הביובית- שחרור בור הביוב מגורמי הסתימה נעשה בצורה מהירה מאוד ומדויקת. לאחר סיום העבודה, מסיע נהג הביובית את הרכב אל מתקן מי השפכים המקומי, ומרוקן לתוכו את תכולת הביובית.

מדוע נוצרות סתימות ביוב בבניינים חדשים?
פעמים רבות מקבלים האינסטלטורים בקשות לפתיחת סתימות ביוב בבניינים חדשים שלא ממזמן הסתיימה בנייתם. מדוע כבר נוצר הצורך בהזמנת שירות פתיחת סתימות בביוב? ישנם 2 סיבות שהן המובילות ורוב הבעיות נובעות מהן האחת היא תכנון לקוי של מערכת הביוב – בעיה זו היא מחדל רציני ועל מנת לפתור אותה תצטרכו להיפרד מלא מעט כסף והאפשרות השניה היא כי על הקבלן לבצע שטיפת קווי ביוב בגמר הבנייה וגם לצורך קבלת טופס 4. אולם, לא תמיד השטח נשאר נקי מפסולת הבנייה. ואם לדוגמא יש גשם חזק שיורד על פסולת בנייה, היא נגרפת לבורות הביוב. וכך, פסולת הבנייה סותמת את בור הביוב, ויש צורך בהזמנת שירות ביובית.

פתיחת סתימות הנוצרות מחומרים שאינם מתכלים

סתימות ביוב שנוצרו מחומרים שאינם מתכלים
מדוע בורות הביוב יכולים להחזיק מעמד במשך שנים רבות מבלי שייווצרו בהם שוב ושוב סתימות? הסיבה לכך, שבאופן שוטף זורמים אל הביוב לכלוכים מחומרים מתכלים. חומרים אלו אינם נדבקים לדפנות הבור והצנרת וגם אם כן הוא יעלמו במהרה ויתכלו וכך הם זורמים היטב עם המים. במהלך הזמן, מתפרקים אותם חומרים, ונמסים בתוך מי הביוב. לעומת זאת, לכלוכים העשויים מחומרים שאינם מתכלים, יכולים להישאר במי הביוב במשך שנים רבות. במהלך הזרימה של לכלוכים אלו במי הביוב, הם יתקעו בבור או בצנרת ועל גביהם יצטברו עוד ועוד לכלוכים והנה לכם קיבלתם סתימה קלאסית המצריכה פתיחת סתימות בביוב על ידי משאית ביוב מקצועית. פעמים רבות, מתקבלות הזמנות במוקד שלנו באקטרה ביובית בכדי לפתוח סתימות ביוב שנוצרו מלכלוכים העשויים מחומרים שאינם מתכלים והצטברו בבור הביוב במשך כמה חודשים ואף לפעמים שנים.

איך מתמודדים עם סתימת ביוב שנוצרה מחדירת שורשי עץ?
אחת מסתימות הביוב הקשות ביותר ואלו שמצריכות עבודה עם כלים הנדסיים מתקדמים וכמובן גם עולים יותר כסף היא פתיחת סתימות – שורשים בביוב. כמובן שבטיפול בבעית שורשים בביוב צפויה פעולה קשה ומפרכת של ניסור העץ. בנוסף, יש צורך למנוע חדירה נוספת של השורשים אל בור הביוב. יש כמה דרכים לכך. לפעמים, כדאי לבדוק אפשרות לעקור את העץ ששורשיו חודרים לבור הביוב. במקרים אחרים, כדאי לשקול להעביר את בור הביוב למיקום אחר. אם אין אפשרות אחרת, כדאי לצפות בבטון את דפנות בור הביוב על מנת למנוע חדירה בעתיד של שורשים נוספים לבור הביוב. אם רוצים להבין היטב איזה נזק יכולים שורשי עץ לגרום לבורות הביוב תוכלו לראות בור ביוב הנגוע בשורשי עץ אם מדובר בבור עשוי בטון ישנם פיצוצים, סדקים ובמקרים קשים גם שברים מלאים בבטון ובאם מדובר בבור עשוי פלסטיק תוכלו לראות עיוותים קשים של בורות הביוב בתוך האדמה עקב חדירת השורשים.

כל הפתרונות והכלים לפתיחת סתימות ביוב

מפתחות/כלים לפתיחת סתימות ביוב באופן ידני
ישנם סוגים שונים של מפתחות לפתיחת סתימות ביוב. ישנו מפתח בצורת מוט, הנקרא "מפתח טלסקופי" וישנו מפתח בצורת צינור הנקרא "מפתח קפיץ" ישנו מכשיר נוסף המיועד לפתיחת סתימות ביוב, הנקרא "מכווץ שסתומים" מכשיר נוסף לפתיחת סתימות, הוא ספירלה ידנית ממתכת- המסתובבת באמצעות ידית. לחלק מהמכשירים הידניים לפתיחת סתימות ביוב, פותחו גרסאות חשמליות הידרואליות להם יש כוח פי כמה וכמה לעומת הכלים הידניים. בנוסף לאמצעים המכניים לפתיחת בור ביוב, ישנם חומרים כימיים המסוגלים להמיס שכבות שומן הסותמות את הביוב.

אז מדוע בעצם לקפיץ יש כוח ויכולת לפתוח סתימות ביוב? חלק ניכר מהאמצעים לפתיחת סתימות ביוב, מתבססים על קפיץ. חלק מהמכשירים הם ידניים, וחלק הם חשמליים. מה הסוד של הקפיץ?! כדי לפתוח סתימות ביוב, יש להפעיל כוח. מתיחת הקפיץ יוצרת כוח, וגורמת לסתימה להתחיל להשתחרר כך בעצם הקפיץ משמש עבורנו כמעין "מנוף" בעל עוצמה. בדרך כלל, יש צורך בריקון בור הביוב, כדי לנקות את הבור מהסתימה. חלק ממכשירי הספירלות לפתיחת סתימות ביוב, מתבססות על קפיץ.

פתיחת סתימות ביוב באמצעות דיזה – אמצעי חשמלי חזק באמצעותו ניתן לפתוח סתימות ביוב, הוא דיזה – זהו מכשיר חשמלי אשר מתבסס על מוט ברזל, וחוד גדול משונן. מכשיר זה נראה כמו מקדחה גדולה. הדיזה קודחת בבור הביוב, ומנסרת את שכבות השומן, הלכלוך, וחותכת את השורשים והענפים שחדרו לבור הביוב. כאשר יש צורך לקדוח בבטון בעת פתיחת בור ביוב, הדיזה מתאימה מאוד לכך.

פתיחת סתימות באמצעות ספירלה חשמלית – כלי העבודה לפתיחת סתימות ביוב הולכים ומשתכללים. את השימוש בספירלה ידנית לצורך פתיחת סתימות ביוב, מחליף השימוש בספירלה חשמלית. מכשיר זה דומה מאוד למעין אקדח פלסטיק, שמחוברת אליו ספירלה ארוכה ממתכת. המכשיר החשמלי מסובב את ספירלת הברזל במהירות גבוהה. הסיבוב של הספירלה, פותח את סתימת הביוב. ספירלה חשמלית, מתאימה לרוב לשימוש בבור הביוב הביתי הקטן.

האם מומלץ להשתמש לבד בחומרים כימיים לפתיחת סתימות בביוב?
בחנויות לאספקה טכנית השונות, נמכרים חומרים המשמשים לפתיחת סתימות ביוב. חומרים אלו, עשויים מחומרים כימיים שונים. האם כדאי להשתמש בחומרים אלו? כאשר אין לכם הבנה באינסטלציה, לא מומלץ לפתוח סתימות ביוב באמצעות חומרים כימיים. תכשירים אלו, עלולים להתגלות כחומרים מסוכנים לבריאות ולסביבה ולא זו אף זו גם לגרום לנזק רציני במערכת הביוב בשימוש לא נכון. מומלץ שפתיחת סתימת ביוב באמצעות חומרים כימיים, תיעשה רק באמצעות אדם מקצועי ומוסמך. אחד מהחומרים הנפוצים ביותר בקרב אינסטלטורים לשחרור סתימות ביוב, הם חומרים המכילים בתוכם כמויות גדולות של החומר סודה קאוסטיק. פתוחים לבד סתימת ביוב באמצעות תכשיר? יש לעיין היטב בעלון הוראות השימוש לצרכן. מה הסוד של החומרים הכימיים לשחרור סתימות ביוב? החומרים הפעילים בתכשירים הכימיים, בעצם ממיסים את שכבות השומן שימו לב שבשימוש לא נכון החומרים הללו עשויים להמיס חלקים ממערכת הביוב במיוחד כאשר מדובר במערכת עשויה פלסטיק. הכימיקלים שבתכשירים נשארים בבור הביוב, ומונעים הצטברות שומן. תכונה זו, משותפת לכל התכשירים. חלקם מתבססים על חומרים ירוקים, וחלקם מכילים חומרים כימיים חריפים מאוד כאשר ישנם יותר חורים כימיים מאשר ירוקים אך בשנים האחרונות ישנה מגמה הולכת וגוברת לשווק יותר את החומרים הירוקים והידודיתיים יותר לסביבה.

רוצים לוודא שסתימת הביוב השתחררה היטב- בצעו שטיפת קווי ביוב!
כאשר איש המקצוע ביצע פתיחה של סתימת ביוב קשה, מומלץ לבדוק שמי הביוב זורמים היטב בבור ובצנרת. הדרך הטובה ביותר לכך, היא שטיפת מי הביוב בלחץ מים. כאשר יש זרימה טובה בתוך הצינורות, אפשר לדעת שאכן פתיחת סתימת הביוב הועילה. פעמים רבות, החדרת צינור שמתיז לתוך בור הביוב מים הזורמים בלחץ חזק מאוד – יכולה לפתוח את הסתימה בבור הביוב.

השיטה המושלמת לפתיחת סתימות ביוב

הצגנו כאן את השיטות המובילות ביותר לפתיחת סתימות ביוב. איך יודעים מהי השיטה המומלצת ביותר, שתביא לכם שקט ותחסוך ממכם בעיות ביוב? אנשי המקצוע הטובים ביותר, משלבים שימוש בביובית לצד טכניקות נוספות. כמובן, האינסטלטור יבצע שירות שאיבת הצפות. אולם, כאשר תהיה גישה לבור הביוב, האינסטלטור יחליט האם לפזר אבקה, או לפתוח יותר לעומק את הביוב באמצעות ספירלה. לעיתים, יהיה צורך בשאיבה נוספת של תכולת הביוב מכל מקום כמובן שכל מקרה הוא לגופו הפתרון הנכון ביותר ינתן על ידי איש מקצוע בהתאם לבעיה ולשטח בו נוצרה הסתימה.

פתיחת סתימות בביוב היא פעולה של טיפול בסימפטום! צריך לזכור, שפעולת פתיחת סתימות בביוב, היא רק טיפול בסימפטום. לכל סתימת ביוב יש סיבה. אינסטלטור מקצועי, בודק באמצעות צילום את הסיבה. לאחר ניתוח הצילום, מתכנן האינסטלטור תוכנית לטיפול בבעיה שגרמה לסתימה בביוב. ייתכן שיהיה צורך לבצע חיתוך שורשים, וייתכן, שיהיה צורך להחליף תשתית ביוב, ולהעביר את השוחה והצנרת למיקום אחר. חשוב שהאינסטלטור ינתח אתכם את תוצאות הצילום, ויישתף אתכם בתוכנית העבודה שלו! בהצלחה (:

שאלות ותשובות בנושא :

במידה ויש לכם סתימה בביוב והשפכים לא יורדים בצורה חלקה או נתקעים וניסיתם לפתור את הבעיה באמצעות פתיחה ע"י פומפה, חומרים כימיים או דרכים כאלה ואחרות והדבר לא עזר מומלץ לפנות לאינסטלטור שייתאר את מקור הבעיה.

ייתכן והבעיה היא במערכת קווי הביוב של הבניין או של הבית הפרטי ובמידה וזה אכן המקרה יש להזמין שירותי ביובית.

פתיחת סתימות ע"י ביובית בקווי הביוב הראשיים היא הדרך היעילה והטוב ביותר לטפל בבעיה.

תוכלו להתייעץ איתנו ללא כל התחייבות, אנו זמינים לרשותכם במספר הטלפון: 077-804-55-66 וזמינים 24 שעות ביממה.

לשירות של פתיחת סתימות ביוב אין מחיר אחד וחד משמעי, המחיר מורכב ממספר פרמטרים כגון מורכבות הסתימה, מיקומכם בארץ והגישה למקור הסתימה.

נוכל להגיד לכם שהמחיר יכול לנוע בין 500-800 ש"ח והוא כולל את פתיחת הסתימה וניקוי קו הביוב באמצעות לחץ מים חזק במיוחד.

לקבלת הצעת מחיר מדוייקת צרו איתנו קשר עכשיו במספר: 077-804-55-66

כן, באקסטרה ביובית תוכלו לקבל אחריות על ביצוע העבודה.

לחברת אקסטרה ביובית נסיון רב שנים בטיפול בפתיחת סתימות ולכן אנו כאן כדי לתת לכם שירות גם לאחר ביצוע העבודה.

הצוות המיומן שלנו לא יעזוב את המקום עד שהבעיה תיפתר לכם באופן מלא.