מה זה ביובית וכיצד היא עובדת?

כל המידע אודות ביובית

כיצד הדור הקודם והקודם לו התמודד עם סתימות ביוב? לרוב היו מזמינים אינסטלטור, שהיה מגיע לטיפול הבעיה עם כלים ידניים ומתחיל עם מעדר ודלי למלא שקית אחר שקית במי ביוב ולכלוך. בוודאי שאין צורך לספר שלא היה נעים להיות ליד האינסטלטור כאשר סיים את עבודתו. כיום, עם התקדמות הטכנולוגיה הכל נעשה פשוט וקל יותר. את מלאכת שאיבת מי הביוב מתוך הבור, עושה המשאבה הממוקמת לרוב על משאית הביוב. כאשר יש צורך לשאוב בורות עם פסולת קשה ומורכבת כמו מפרידי שומן או בורות ספיגה, משאבת הביובית תעשה את העבודה בצורה הטובה ביותר.

אז מה זה בעצם ביובית?
ביובית, היא כלי תחבורה שיכול להיות טנדר, משאית קטנה או גדולה שעל גבו מותקנת משאבה מתוחכמת השואבת את מי הביוב באמצעות צינור לתוך מיכל. מכונות השאיבה מצליחות לשאוב כמעט כל סוג של לכלוך, משום שהן פועלות בעוצמה גבוהה והצינור הוא בעל קוטר מספיק לכניסה של מזהמים שונים. בדרך כלל, מכונות הביובית נמצאות בתוך משאית מיוחדת. אולם ישנם רכבים מסחריים או רכבים קטנים חצי פתוחים, המכילים את משאבות הביובית. ישנה עוד אפשרות והיא הלבשת המשאבה על גבי עגלה כך שהעגלה היא המשמשת כביובית המשמשת ברוב המוחלט של המקרים עבור מקומות עם קשיי גישה לדוגמא סמטאות קצרות וכו'. באמצעות מנגנון הביובית ניתן לבצע מגוון פעולות כגון שאיבת הצפות של מי גשם או ביוב, או לנקות את קו הביוב ולפתוח סתימות באמצעות התזת מים בלחץ גבוה.

כיצד לחץ מים גבוה מצליח לנקות את מערכת הביוב?
מדוע התזת מים בלחץ גבוה יכולה לנקות את בור הביוב טוב יותר מאשר שימוש בכלים נפוצים כגון בספירלה? למים המותזים בלחץ גבוה, יש כוח גבוה בהרבה מהספירלה בעל עוצמה חזקה במיוחד. כך, יכולים המים לגרום לשכבות הלכלוך המצטברות עם השנים וסותמות את בור הביוב, לעלות כלפי מעלה. כאשר מתיזים מים בלחץ גבוה לתוך הצינורות, המים מצליחים לפתוח את הסתימה ובנוסף להסיר לכלוך הנדבק אל דפנות הצינורות. וכך, לאחר ניקוי בלחץ מים גבוה צנרת הביוב תהיה נקויה ומצוחצחת ותעשה את עבודה נאמנה לאורך זמן רב.

מיהו בעל המקצוע שמפעיל את הביובית?

אומנם על כפתור ההפעלה של מנוע הביובית, יכול ללחוץ כל אדם, אולם את החדרת הצינורות כיוונם ואופן הפעולה הנדרשת לצורך פיתרון הבעיה הנמצאת בבור הביוב, מבצע אינסטלטור מקצועי אשר למד כיצד לתפעל בצורה נכונה משאבת ביוב והמתמחה בבורות ביוב וצנרת מרכזית. הוא יוודא שאכן יש צורך בשאיבה והמים נשאבים לתוך המיכל בצורה תקינה. גם כאשר הביובית מוזמנת כדי לנקות צנרת בלחץ מים, האינסטלטור יפעל לכוון את הצינור בצורה נכונה, וכך הוא יבצע בפועל את פעולת הניקוי. האינסטלטור מבצע בשטח אבחון ראשוני, ומחליט האם יש צורך לבצע רק שאיבה, או גם לנקות באמצעות לחץ מים גבוה.

מדריך אודות ביובית וכיצד היא עובדת

לאן מפונים מי הביוב והפסולת בסיום השאיבה?
בוודאי אתם תוהים לעצמכם להיכן מפונים מי הביוב והפסולת בסיום השאיבה? כל מפעיל ביובית בעל רישיון, דואג לפנות את המיכל למתקן השפכים המקומי. אין זה משנה אם הזמנתם רכב ביובית קטן או גדול. גם כאשר השאיבה מתבצעת מרכב ביובית נמוכה, חובה לרוקן את השפכים לתוך מתקן המיועד לכך וכזה העומד בתקנים המתאימים.

האם ההוצאה על ביובית היא הוצאה יקרה?
לא מעט אנו נתקלים בשאלה הזו ולכן החלטנו לצרף אותה למאמר הזה. התשובה היא כמובן שלא! העלות מול התועלת בעבודה עם ביובית היא גדולה פי כמה מאשר לפתור בכל פעם בצורה שאינה מספיק מקצועית סתימות ביוב רציניות – לשם כך קיימת משאית הביובית ותפקידה לפתור לצמיתות את בעיית הסתימה כך שבוושדאי יהיה זול יותר להזמין פעם אחת ביובית מאשר להזמין מספר פועלים לפתיחת סתימה פעמיים שלוש או יותר.

שיתוף

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

אולי יעניין אותך גם

Call Now Button